Sportfilm zahájil předprodej akreditací

Od 5. června je na www.sportfilm.cz možné zakoupit za zvýhodněnou cenu akreditace neboli celofestivalové pasy na 26. ročník Sportfilm festivalu v Liberci. Ten se letos uskuteční od 12. do 15. října a prodej akreditací bude probíhat ve vlnách až do zahájení festivalu.

Návštěvníci si mohou vybrat ze třech základních typů akreditace. Festival Pass Basic umožní vstup na veřejná promítání filmů na všech lokacích a také na všechny doprovodné akce v rámci industry programu v době konání festivalu od 12. do 15. října. Festival Pass Kids/Student/Senior je zlevněná verze základní akreditace Basic. Po doložení nároku na slevu může být přidělena dětem do patnácti let, aktivním studentům a seniorům nad 65 let. Až do konce července lze tyto akreditace zakoupit online na webu Sportfilmu za zvýhodněné ceny 250 a 100 Kč. „Nabízíme za zavádějící ceny čtyřdenní maraton filmů, sportu a zábavy. Chceme našim nejvěrnějším fanouškům, kteří nás sledují, dát možnost zakoupit si celofestivalové pasy za opravdu symbolickou částku. Věříme, že cena i nabitý program všechny zláká a pak i zaujme umělecky a motivuje ke sportu. Což je vlastně hlavní cíl festivalu ‑ propojovat kulturu a sport,“ říká ředitelka festivalu Renata Balašová.

Vedle základního a zlevněného typu akreditace je za 800 Kč v nabídce také Festival Pass Exclusive, který umožní vstup nejen na veřejná promítání na všech lokacích a doprovodné akce v rámci industry programu, ale také na galavečer s vyhlašováním cen s afterparty a rautem, který se uskuteční v sobotu 14.10. v Aule G liberecké Technické univerzity. Záznam z galavečera bude uveden v České televizi. Moderace se podruhé ujímá Dalibor Gondík a mezi celebritami se objeví nejen sportovní hvězdy. Majitelé Exclusive pasu mohou také zdarma startovat na neobvyklém happeningu pod všeříkajícím názvem Festivalový běh krytem, který se uskuteční 15. října. Součástí této akreditace je i volný vstup do libereckého bazénu a festivalový batoh s brandingem.

Výhodný nákup akreditací bude možný pouze do konce července. S blížícím se festivalem ceny jednotlivých akreditací porostou. Přibudou také festival pasy pro návštěvníky s možností ubytování, ty budou do prodeje zařazeny v srpnu. A zohledněna bude i skupina ZTP návštěvníků. „Chceme, aby se u nás líbilo všem. Nově v letošním ročníku zapojujeme do Sportfilmu i seniory a děti. Sportovní filmy spojují všechny generace,“ připomíná Renata Balašová letošní unikátní projekty Sportfilm Senior Kino a Sportfilm Kids.

V případě nepořízení akreditace na celý festival bude možné zakoupit i vstupenky na promítání vybraných soutěžních filmů přímo na festivalových lokacích.

Soutěžní snímky a celorepubliková premiéra

V loňském roce se do festivalové soutěže přihlásilo 323 filmů z 68 zemí světa. Přihlašování do letošního ročníku bylo spuštěno prvního května a doposud je registrováno 116 snímků. V šestadvacetileté historii festivalu soutěžilo vždy kolem 30-50 filmů ročně, ale poslední tři roky pod novým vedením počty i úroveň filmů rapidně stoupá. „Letos budou vybrané filmy promítány v sedmi lokacích. Projekční místa jsme vybírali podle dramaturgických sekcí. Jednou u novinek je adrenalinový blok pro mladé diváky, který uvedeme v Klubu Lípa, bývalém kině. Tahákem tam bude třeba dokument Karlos, snímek České televize Skejty a lopaty nebo španělské road movie o parkouru,“ dodává Jakub Bažant, dramaturg a člen poroty.

26. ročník Sportfilmu Liberec nabídne poprvé celorepublikovou premiéru. V pátek 13.10. se mohou diváci v sále Clarion Grandhotelu Zlatý Lev těšit na uvedení filmu o fotbalistovi Martinovi Škrtelovi. Mezi dalšími soutěžními snímky je i Adam Ondra, posunout hranice nebo Děti Nagana. S velkými ambicemi vstoupí na podzim do kin film Její tělo o olympijské skokance do vody Andree Absolonové, jejíž životní příběh zahrnuje extrémní zvraty. Ze zahraničních už je mezi přihlášenými nový dokument o Enzu Ferrarim.

Součástí festivalu budou také atraktivní výstavy, sportovní akce, konference a workshopy v rámci industry programu.

Sdílet článek

Podobné články

FESTIVALOVÝ LIBEREC ZVE NA SPORTFILM

Liberec hostí mezinárodní festival sportovních filmů SPORTFILM již 24. rokem a opět se koná v kultovním kině Varšava. Součástí festivalu je i výstava fotografií…

ČESKÝ FILM Mr. KRISS BODOVAL V MILÁNĚ

Po Sportfilmu Liberec uspěl český snímek i ve světovém finále sportovní filmové a televizní soutěže. Letošní dokument České televize o výjimečném mladém tanečníkovi…