Jsem fanda Liberce i sportovních filmů, takže SPORTFILM je pro mě jako dělaný, říká tvář letošního festivalu triatlonistka Petra Kuříková

Díky rozsáhlé reklamní kampani ji zejména na Liberecku můžete v těchto týdnech spatřit klidně každý den. Její černobílá závodní fotografie doplňuje naše festivalové plakáty, billboardy, letáky i obří, dvanáctimetrový banner v centru Liberce. „Jsem ráda, že můžu být součástí takové akce, jako je SPORTFILM,“ říká tvář letošního festivalu triatlonistka Petra Kuříková.

Petro, jaké to je, být tváří 26. ročníku Mezinárodního festivalu sportovních filmů?

Mně se hlavně líbí to propojení s Libercem, kde jsem sedm let studovala na Technické univerzitě. Jsem ráda, že můžu pomáhat něčemu, co je propojené právě se sportem, Libercem a univerzitou. Hodně lidí mi psalo, že mě viděli na plakátu. SPORTFILM se dostává do povědomí lidí. Myslím, že i v článcích, které se teď k festivalu objevují v médiích, je vše hezky shrnuto. Hodně mě překvapilo množství filmů, které se letos přihlásily do soutěže. Skoro čtyři stovky, to je obrovské číslo.

Jsi filmový fanda?

Ve volném čase se na ně opravdu ráda koukám. Moc mě baví ty biografické a hlavně o sportovcích. Takže i tady vidím velké propojení se SPORTFILMEM.

Jaký je tvůj nejoblíbenější sportovní film?

Z poslední doby mě jako první napadá Zátopek. I když to mi přišlo hodně politické. Myslím, že lidi ze zahraničí, kteří navíc vůbec nezažili tu dobu, to třeba úplně dobře nepochopí. Strašně ráda mám taky všechny díly Rockyho. Ty jsou pro mě jako sportovce hodně motivační. Na to můžu koukat pořád dokola. I ty soundtracky jsou krásné.

Kolikrát už jsi Rockyho viděla?

V průměru bych řekla, že každý díl tak pětkrát (smích).

Nelze se nedotknout tvojí sportovní kariéry. V jaké fázi je teď triatlonová sezóna?

Pro letošek jsem měla vytyčené tři hlavní vrcholy. Tím prvním bylo červnové triatlonové mistrovství Evropy v Madridu, kde se mi dařilo a skončila jsem šestá. Druhý vrchol byl testovací závod na olympijské hry v Paříži v polovině srpna. A teď o víkendu nás čeká finále mistrovství světa ve španělské Pontevedře. Potřebuji objet ještě nějaké závody, abych nabrala co nejvíc bodů směrem k olympiádě.

Olympijská kvalifikace končí v květnu 2024. Jak jsi na tom s ohledem na hry v Paříži právě teď?

Máme bodový žebříček, kam se nám započítá dvanáct nejlepších výsledků za dobu trvání kvalifikace. Na olympiádu postoupí prvních 55 holek. Aktuálně jsem v redukovaném pořadí žebříčku 40. Ale prvních 30 míst je už rozděleno mezi členky štafet, kterou my jako Češi bohužel obsazenou nemáme. Takže zatím jsem tam docela pohodlně, ale ostatní holky se samozřejmě ještě můžou zlepšit.

Sdílet článek

Podobné články

FESTIVALOVÝ LIBEREC ZVE NA SPORTFILM

Liberec hostí mezinárodní festival sportovních filmů SPORTFILM již 24. rokem a opět se koná v kultovním kině Varšava. Součástí festivalu je i výstava fotografií…

ČESKÝ FILM Mr. KRISS BODOVAL V MILÁNĚ

Po Sportfilmu Liberec uspěl český snímek i ve světovém finále sportovní filmové a televizní soutěže. Letošní dokument České televize o výjimečném mladém tanečníkovi…